תמונה רחוב של התחנה המרכזית

האם יש תקווה לתחנה המרכזית הישנה?

התחנה המרכית הישנה בתל אביב היא אייקון תרבות שאיבד מזוהרו והפך לשטח הפקר. במשך 52 שנים שימשה כתחנת האוטובוסים המרכזית בארץ, והיוותה אזור שוקק חיים, אך כיום היא החצר האחורית של תל אביב. מיזם נדל”ן חדש עשוי להוציא את האזור לתקופה חדשה.

אזור התחנה הישנה בתל אביב הוא אזור מוזנח שמורכב מאוכלוסיות מוחלשות, אך מיזם חדש שקורם עור וגידים באזור התחנה הישנה עשוי להוציא את האזור מן התקופה האפלה ולעשות אותו סימפטי יותר. אזור התחנה נקנה לאחרונה על ידי שתי החברות הגדולות- שיכון ובינוי ולוינשטיין. מדובר ב-35 דונם בהם צפויות להיבנות 1000 דירות וכן קרוב ל200 אלף מטר תעסוקה.

dror halevi

דרור הלוי

 

דרושות תכניות בנייה חדשות

דרור הלוי מסביר שהאזור בנוי בצורה המכונה הטרפז הגדול- אלה 300 דונם עם תוכניות שונות שהעירייה מפתחת. לדבריו, התכניות האלה ישנות ולא מתאימות לצורכי השוק כיום, שמשווע לדירות קטנות להשכרה.

התחנה המרכזית הישנה הוקמה בשנות ה-40 של המאה ה-20. בתחילת דרכה המקום היה שוקק חיים, אך היא התרסקה עם בניית התחנה המרכזית החדשה, והתחנה הישנה הפכה למקום אליו איש לא רוצה להתקרב.

 

האם יש עתיד לאזור התחנה הישנה?

האם המצב הקשה יכול להשתפר בעזרת פרויקט בנייה גדול? האם יש תקומה למקום השכוח הזה? האם משהו יכול להשתנות במקום שאיבד את התקווה? תושבי השכונה שגרים בה בפועל מפקפקים באפשרות לשינוי.

יזם הנדל”ן דרור הלוי סבור שניתן להביא אלפי דירות לצעירים במחירים לא יקרים ולקדם את האזור באופן דרמטי. לטענתו הכל מתחיל בהחלטה והבנה של הממשלה שיש לעבוד יחד עם השוק הפרטי. הממשלה לא צריכה לדחוף את היזמים החוצה, אלא לעשות יד אחת יחד איתם כדי ליזום את התכניות שיביאו את הדיור הזול לתל אביב.

 

ואולי הבעיה היא בהזנחה?

מנגד, תושבי השכונה טוענים שהבעיה אינה מחסור בדירות אלא הזנחה. הם מצביעים על שטחים עירוניים שאיש בעירייה לא טורח לטפח. לדבריהם, הציבור לא מחפש דירות להשכרה אלא השקעות ורווחים קלים.

הלוי לעומת זאת טוען שהבעיה נעוצה בתכניות הבנייה הישנות באזורים אלה. לדבריו, אין מספיק דיור להשכרה ויש יותר מדי דירות גדולות ומשרדים. במקום בו מתחבר האינטרס של היזמים והממשלה יש לשלב ידיים כדי לעשות את האזור למקום נעים וטוב יותר.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *