תמונת נוף אכזיב

אכזיב – מקום שונה

אכזיב הוא למעשה יישוב קדום שנמצא בצפון מדינת ישראל. היישוב אכזיב מוזכר עוד בימי התנ״ך והוא היווה בימים עברו נקודת גישה מצוינת עבור ימאים ודייגים, לחופו של הים התיכון.

כיום, באכזיב פארק לאומי ושתי שמורות טבע, מהיפות שנמצאות בישראל. אכזיב, ממוקם כ-5 קילומטר צפונית לנהריה ומהווה כאבן שואבת לתיירים רבים מהארץ ומהעולם. באכזיב ניתן למצוא שלל אטרקציות ופעילויות וליהנות מטבע פראי וייחודי, שקשה למצוא כמוהו במקום אחר בעולם.

תחילה, ראוי לציין את קו החוף המרשים והנפלא של אכזיב. אכזיב שוכנת על חופו של הים התיכון והמקום שמור היטב על ידי מדינת ישראל ורשות הטבע והגנים. שמורת הטבע של הגנים היא שמורה ירוקה ומדהימה, בשמורת אכזיב ישנן מדשאות, מתקני שירותים וברזי מים. זהו המקום האידאלי עבורכם ועבור משפחתכם לבלות בו את ימי השבת או החג מדי שנה. שמורת אכזיב נמצא ממש על קו החוף וניתן לראות מהשמורה באכזיב את הנקרות בראש הנקרא, הסמוכים מאוד לשמורת אכזיב, ומן הצד השני לראות את מפרת חיפה ואת העיר חפה השוכנת לצידו.

קו החוף באכזיב הוא למעשה קו חוף שמגיע משמורת אכזיב ועד לנקרות. יש כאלה אשר קוראים לקו חוף זה גם חוף בצת, אך למעשה הוא חוף אכזיב. חוף אכזיב מתחיל מהבננה ביץ׳ ומסתיים כאמור בנקרו. שליד ראש הנקרה. החוף מתחל לחוף מוכרז ומסודר – הבננה ביץ׳, ולצידו רצועת חוף ארוכה וללא מצילים, שם יושבים רבים מהאנשים לפיקניק, נכנסים למי הים הקרים או גולשים. חוף הבננה ביץ׳ הוא אחד מחופי הרחצה הטובים ביותר בישראל. חוף זה הוא למעשה מתחם גדול בו ניתן לערוך הופעות, לעשות קמפינג או סתם לשכשך במימי הים. לחוף בננה ביץ׳ באכזיב יש בר משקאות ואוכל, בו ניתן להתפנק המאכלים מיוחדים וניתן לשתות לצידו של חוף הים היפה של אכזיב. כאמור, בחוף ישנם מקומות מיוחדים בהם ניתן ללון את הלילה. ניתן ללון בחוף או בעזרת ציוד משלך, אוהלי קמפינג שהאדם מביא איתו והחוף דואג רק למים זורמים ולשירותים מסודרים. בנוסף, ניתן להגיע לאחת מבקתות העץ המיוחדות שחוף בננה ביץ׳ מציע. בבקתות אלה ניתן לגור יום או יומיים, ישנן בקתות עם שירותים מסודרים שלהן וכל המתחם מאורגן ושמור. לבקתות ניתן להזמין אוכל מבר המשקאות והמזון של המקום ופשוט לתת לעצמכם להתפנק למול חופי הופ המהממים של אכזיב.

לא ניתן לדבר על אכזיב מבלי להזכיר את מדינת אכזיב של אלי אביבי. אלי אביבי היה מראשוני הישראלים שהקימו מעין כפר נופש בארץ. באכזיב אביבי הקים את מדינת אכזיב, שמשכה אליה רבבות של צעירים ומבוגרים כאחד. מדינת אכזיב הייתה מעין אי של שקט ואהבה בארץ ישראל ורבים מהאנשים שנדהמו מיופי המקום והאווירה שבו חזרו אל המקום פעם אחר פעם.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *